(Scanpix)

Slik feiret han publikumsprisen

Stian Blipp ble festens konge på Gullruten-nachspielet. Se hvem som ble årets Gullruten-vinnere.

Skrevet av:

Liker du denne saken?

Reply

(SIDE2): Den populære bergenseren er klar for nye TV-prosjekter.

Se bildekarusell lenger ned i artikkelen!

Publikumsfavoritt
Til tross for sin korte TV-karriere som Idol-programleder har Stian Blipp rukket å bli en publikumsfavoritt. Under utdelingen av Gullruten lørdag kveld tok han hjem publikumsprisen, stemt fra av VGs lesere.

I sin takketale spøkte Blipp med at han ikke kunne forstå at en «uerfaren og halvgal bergenser» hadde fått oppdraget og det store ansvaret med å lede årets Idol-sendinger på TV 2. Samtidig sa han at han er svært takknemlig for prisen og takket alle som hadde stemt.

Idol-programlederen fikk virkelig feiret prisen da han slo seg løs på festen etter Gullruten-showet. Sammen med Monster-sjef Trond Kvernstrøm sørget Blipp for en skikkelig feststemning blant kjendisene da de tok tok over DJ-settet på Gullruten-nachspielet, skriver VG.

Også ordfører i Bergen, Trude Drevland, var tilstede for å feste og feire sammen med 23-åringen.

- Han er min stolthet, jeg følger hvert eneste steg han tar, sier Drevland til VG.

Etter to lange festdager, med Idol-finale på fredag og Gullruten på lørdag, ser Blipp frem til å endelig kunne slappe av. Han dukker opp på skjermen igjen til høsten, men i hvilken anledning vil ikke Blipp avsløre.

Torgersen fikk hederespris
Kveldens gjeveste Gullrute-pris, hedersprisen 2013, gikk til Trond Viggo Torgersen (60). Det var en svært rørt Trond Viggo som kom opp på scenen i Bergen da han skjønte han hadde vunnet.

- Det første jeg tenkte var «ånei, jeg som er så dårlig kjendis», spøkte han mens han sukket tungt.

60-åringen har vært på TV-skjermen siden 70-tallet, og sist så vi ham i serien «Nesten Voksen», et program der han møtte igjen ungdommer som hadde fortalt ham om sine framtidsdrømmer i 1983.

Se bilder av kjendisene fra Gullruten 2013:

5517

Årets nominerte og vinnere Gullruten 2013:

(Vinnerne er uthevet med fet skrift.)

Beste magasin- eller livsstilsprogram:
Brenner – Historier fra vårt land, produsert av NRK for NRK
Nasjonalgalleriet, produsert av NRK for NRK
Normal galskap, produsert av NRK for NRK
Typisk deg, produsert av Teddy TV for TVNorge

Beste barne- eller ungdomsprogram:
Dauinger, produsert av Rubicon TV for NRK
Energikampen, produsert av Fabelaktiv for NRK
Julekongen, produsert av NRK for NRK
Lesekorpset, produsert av NRK for NRK

Beste mannlige programleder:
Einar Tørnquist i «Tørnquist Show» produsert av Monster Entertainment for TVNorge
Hans Olav Brenner i «Brenner – historier fra vårt land» produsert av NRK for NRK
Petter Wilhelm Blickfeldt Schjerven i «Typisk deg» produsert av Teddy TV for TVNorge
Thomas Seltzer i «Trygdekontoret» produsert av NRK for NRK

Beste kvinnelige programleder:
Anne Rimmen i «OL i London» produsert av NRK for NRK
Else Kåss Furuseth i «Torsdag kveld fra Nydalen» produsert av Feelgood SFT for TV 2
Margrethe Røed i «MGP jr» produsert av NRK for NRK
Selda Ekiz i ”Newton” produsert av NRK for NRK

Beste underholdningsprogram:
Hver gang vi møtes, produsert av Mastiff for TV 2
Lindmo, produsert av NRK for NRK
Senkveld med Thomas og Harald, produsert av Monster Entertainment for TV 2
Trygdekontoret, produsert av NRK for NRK

Beste reality (konkurranse):
71 grader nord, produsert av Nordisk Film TV for TVNorge
Alt for Norge, produsert av Monster Entertainment for TVNorge
Farmen, produsert av Strix for TV 2
The Amazing Race Norge, produsert av Rubicon TV for TV 2

Beste reality:
Hellstrøm rydder opp hjemme, produsert av Monster Entertainment for TV3
Leo & U-landslaget, produsert av NRK for NRK
Oppdrag Nord-Norge, produsert av Flash Studio for NRK
Tangeruddampen, produsert av Zacapa/Sjøsprøyt for TVNorge

Beste dokusåpe:
En ny start på livet, produsert av TV Inter for TV 2
Forbindelser, produsert av Strix for FEM
Sirkus Northug, produsert av Globus Media for TV 2
Åtte årstider, produsert av NRK for NRK

Beste TV-drama:
Dag, produsert av Kamerakameratene for TV 2
Halvbroren, produsert av Monster Scripted for NRK
Hjem, produsert av NRK for NRK
Hotel Cæsar, produsert av Metronome Spartacus for TV 2

Beste humorprogram:
Asbjørn Brekke Show, produsert av Seefood TV for TVNorge
Brille, produsert av Funkenhauser Productions for NRK
Helt Perfekt, produsert av Feelgood SFT for TVNorge
Kongsvik Videregående, produsert av Seefood TV for TVNorge

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram:
22. juli rettssaken, produsert av TV 2 for TV 2
Brennpunkt, produsert av NRK for NRK
Dødsdømt og forlatt i Kongo, produsert av TV 2 for TV 2
Veien til frihet, produsert av Dokumentaravdelingen for TV 2

Beste TV-dokumentar:
22.07, produsert av NRK for NRK
Dagbok fra revolusjonen, produsert av Medieoperatørene for NRK
Et nytt liv, produsert av Dokumentaravdelingen for TV 2
Maren gatejente, produsert av Corax Film for TV 2

Beste dokumentar- eller faktaserie:
Barnets beste, produsert av NRK for NRK
Hvem tror du at du er? produsert av Monster Entertainment for NRK
Min idrett, produsert av NRK for NRK
Vårt lille land, produsert av TV 2 for TV 2

Beste kvinnelige skuespiller:
Iben Hjejle i «Dag», produsert av Kamerakameratene for TV 2
Lene Kongsvik Johansen i «Kongsvik Videregående» produsert av Seefood TV for TVNorge
Mariann Hole i «Halvbroren», produsert av Monster Scripted for NRK
Tuva Novotny i «Dag», produsert av Kamerakameratene for TV 2

Beste mannlige skuespiller:
Jon Øigarden i «Halvbroren», produsert av Monster Scripted for NRK
Frank Kjosås i «Halvbroren», produsert av Monster Scripted for NRK
Atle Antonsen i «Dag», produsert av Kamerakameratene for TV 2
Anders Baasmo Christiansen i «Dag», produsert av Kamerakameratene for TV 2

Årets deltaker:
Andreas Nørstrud i «Farmen» produsert av Strix for TV 2
Bjørn Ali Abdullah i «Hele Norge baker» produsert av Nordisk Film TV for TV3
Grete Dale Thorsen i «71 grader nord» produsert av Nordisk Film TV for TVNorge
Gunhild Beatrice Bjørnnes i «En ny start» produsert av Eyeworks Dinamo for TVNorge

Beste nye programserie:
Den gode viljen, produsert av Pandora Film for NRK
Folkeopplysningen, produsert av Teddy TV for NRK
Sirkus Northug, produsert av Globus Media for TV 2
Vårt lille land, produsert av TV 2 for TV 2

Beste event:
Jul på Slottet, produsert av Eyeworks Dinamo for NRK
Laks og lidenskap, produsert av NRK for NRK
Nobel Peace Prize Concert, produsert av Eyeworks Dinamo for NRK
TV 2 20 årsjubileum, produsert av Eyeworks Dinamo for TV 2

Årets nyskapning:
Asbjørn Brekke Show, produsert av Seefood TV for TVNorge
Karl Johan, produsert av NRK for NRK
Småbruket, produsert av Nordisk Film TV for TV3
Vårt lille land, produsert av TV 2 for TV2

BIDRA I DISKUSJONEN

Les også