Se Norges 100 største blogger

Norges største blogger er 13 år, og har høyere lesertall enn store norske aviser. Se bloggens toppliste her.

(Side2:) Nettavisen og Side2 har tjenesten blogglisten.no - en toppliste over bloggere som også gjør det mulig å søke i blogger samt følge med på hva bloggerne skriver. Tjenesten er gratis for alle bloggere som ønsker å telle sin trafikk og sammenligne seg med andre bloggere, samt få lenker fra Nettavisen og Side2s artikler.

Besøk blogglisten.no her

Hver måned presenterer vi de 100 største bloggene i Norge, og listen for august er endelig klar. Øverst troner den 13 år gamle Emilie, eller bloggen voe.blogg.no - et relativt nytt bekjentskap i bloggverdenen. Vi tok en prat med bloggeren for å høre hva hun mener om den store populariteten.

Hvordan føles det å være Norges mest leste blogger?

- Kjempemorsomt, men føler meg ikke som noen kjendis akkurat. Jeg har jo allerede fått oppleve en god del som følge av dette, blant annet har jeg vært gjest på P4 i programmet Download og skal ha noe de kaller «bloggskolen» fra mandag til torsdag i noen uker i samme program.

Større enn aviser
Hver dag har har bloggen voe.blogg.no opp mot 85 000 treff. Det betyr at hun er rett under trafikken til nettsider som Dagens Næringsliv og Adressaavisen, og har mer trafikk enn sider som VG Dine Penger, Digi.no og nettsiden til radiostasjonen hun har vært gjest på - P4.

Du leses i dag daglig mer enn mange store norske aviser, har du noen god forklaring på det?

- Det er vel det at det jeg skriver treffer en annen aldersgruppe enn avisene. Veldig mange av leserne mine tror jeg er mellom 10 og 16 år, og disse leser nok heller blogger enn aviser.

Hemmeligheten bak suksessen
For å bli en kjent blogger er det mange veier å gå. Vi spurte om Emilies vei mot suksessen.

- Jeg har stått på med blogging fra dag 1 og forsøker å publisere minst 2 innlegg hver dag. Når jeg begynte å blogge i mars så hadde jeg en profil på Nettby som var ganske populær. Når jeg begynte å linke til bloggen min derfra så fikk jeg plutselig mange lesere. Den dagen blogg.no utvidet topplisten fra 20 til 100 så lå jeg på 39 plass og etter den dagen fikk jeg bare mer og mer besøk.

- Jeg forsøker også å være kreativ og publisere mange forskjellige innlegg. Videoblogger og bilder er ganske populært så det forsøker jeg å lage mye av. Jeg har også lagt vekt på å skrive så positivt som mulig slik at leserne sitter igjen med en god følelse.

Videoblogger
På bloggen er det også stor videoaktivitet og videoene får 50 000-100 000 visninger når hun legger dem ut. Under ser du et eksempel:

Her er Norges 100 største bloggere

1. Voe - voe.blogg.no
Totalt ble det over 1,6 millioner treff for Emilies blogg i august. En slik trafikk kan sammenlignes med en markedsverdi på opp mot 160 000 kroner i måneden. Det er ikke mange talentshow eller annet man i hennes unge alder kan gjøre for å oppnå noe lignende.

2. Ida Wulff - http://www.idawulff.com
Norges tidligere mest leste blogger er nå henvist til andreplassen på topplisten, men hadde likevel 1,3 millioner treff i august. Idas målgruppe er noe eldre enn bloggen til voe.blogg.no, og hun har også i dag en større kommersialisering av sin blogg og bloggen som sin arbeidsplass.

3. Ulrikke Lund - http://ulrikkelunds.blogg.no
Den tredje norske bloggdronningen er uten tvil Ulrikke Lund, selv om hun er et stykke bak de toppene. Det ble 710 000 treff i løpet av august for motebloggeren.

4. Julia Nyland Ørsahl - http://julianyl.blogg.no
Den 16 år gamle jenta fra Molde hadde nærmere 420 000 treff i løpet av august måned. Hennes blogg er en blanding av innholdet man finner på de tre øverste på listen.

5. Patrick - http://www.udyr.com
Patrick Leisegang driver Norges klart største kristne blogg, og hadde over 370 000 treff i løpet av august.

6. Bea - http://beaeks.blogg.no/
Den 17 år gamle bloggeren fra Ulstein blogger om sin egen hverdag og hadde nesten 350 000 treff i august.

7. Malindus - http://malindus.blogg.no
Den unge mammabloggeren som også har blitt omtalt i VG i august fikk totalt 340 000 treff i august måned.

8. Spillbloggen - http://www.dagbladet.no/spill/blogg
Dagbladets spillblogg er Norges 8.største blogg, og fikk totalt 334 000 treff i august.

9. Lars Tangen - http://larstangen.blogg.no
Lars Tangen er en mye omtalt blogger fra Molde. 16-åringen fikk noen få hundre mindre treff enn Dagbladets spillblogg i august på sin gayblogg.

10. Annais - http://annais.blogg.no/
Denne unge bloggeren hadde 267 000 treff i august måned.

11. Nette Nestea - http://www.nettenestea.com
12. Regine Stokke - http://sinober.blogg.no
13. Alt du vet er feil - http://www.linniiie.com
14. Fotballfrue - http://fotballfrue.blogg.no
15. Livet på ett annat sätt - http://jotanata.blogspot.com
16. Hilde Christina - http://www.hildechristina.com
17. Minpappablogg - http://www.minpappaperm.no
18. Living Doll - http://livingdoll.blogg.no
19. Gl3nns - http://gl3nns.blogg.no
20. Skogtrollet - http://www.skogtrollet.com

21. Trine Grung - http://www.trinegrung.no
22. Rare nyheter - http://www.rarenyheter.com
23. Hvitstil.com - http://hvitstil.blogspot.com
24. Norsk Virkelighet - http://www.norskvirkelighet.dk
25. Norske Interiørblogger - http://norskeinteriorblogger.blogspot.com
26. Vanillascented - http://vanillascented.blogg.no
27. Drea - http://www.drea.se
28. The Streethearts - http://www.thestreethearts.com
29. Jan Simonsens blogg - http://www.frie-ytringer.com
30. Elenita - http://elenita.no

31. TheLennoxx - http://thelennoxx.wordpress.com
32. Lorraine - http://lorraine.blogg.no
33. NAS - http://nas.blogg.no
34. Emmelines - http://emmelines.blogspot.com
35. Norskeforhold's blog - http://norskeforhold.wordpress.com
36. Anettes hus - http://www.anetteshus.com
37. Tonjeogstian.no - http://www.tonjeogstian.no
38. Eileen - http://eileenk.blogg.no
39. Fasjionjunkiee - http://fashionjunk i ie.com
40. Walk of shame - http://walkofshame.blogg.no

41. Bedreviteren - http://bedreviteren.blogg.no
42. Silje Bredesen - http://siljebredesen.com
43. Yvonne Nicole - http://yvonnenicole.blogg.no
44. Lagersalg - http://www.lagersalg.no
45. Are Slettan - http://areslettan.blogg.no
46. Giant - http://lundstein.wordpress.com
47. Kristina Andersen - http://kristinaandersen.blogg.no
48. Line Victoria Husby - http://linevictoria.mobilblogg.no
49. Caroline Maria - http://carolinemaria.blogg.no
50. Nabonytt - http://www.nabonytt.no

51. Fy Faen! - http://www.fyfaen.com
52. Thessa & prinsessa - http://sordid.blogg.no
53. Kondomeriet Kjersti - http://kjerstiantonsen.blogg.no
54. Winesworld - http://winesworld.net
55. Sofsen - http://sofsen.blogspot.com
56. Maria M - http://mariaz.blogg.no
57. Fotballsynseren - http://fotballsynseren.blogspot.com
58. Håvar Krane sin blogg - http://haavarkrane.blogspot.com
59. Mannebladet.com - http://mannebladet.com
60. Den gode feen - http://dengodefeen.blogspot.com

61. Silje Helén - http://mammasilje.blogg.no
62. Zathx - http://zathx.com
63. Bjørn's blog - http://bjornsmestad.blogspot.com
64. Irlin - http://irlins.blogg.no
65. Liberaleren - http://www.liberaleren.no
66. Refleksjoner - http://blog.boldevin.com
67. Barbiegirl - http://emilieflatner.blogg.no
68. Daniel & Marius - http://wellendorf.blogg.no
69. Leifs Premier League-blogg - http://welhaven.vgb.no
70. Sofie - http://sofieleiros.blogg.no

71. Weight of the World - http://cecekaa.blogspot.com
72. Lostmyhead - http://lostmyhead.org
73. Bo - http://bodil-bo.blogspot.com
74. Belinda Jakobsen - http://belinda.ipublish.no
75. Monica in Vogue - http://monicainvogue.blogg.no
76. Karnas Hus - http://karnashus.blogspot.com
77. Living White - http://whitesense.blogspot.com
78. Alt en jente trenger å vite - http://everythingagirldneedtoknow.blogg.no
79. Kristina - http://www.kristinakh.com
80. Kenneth's blogg - http://blog.myhken.com

81. Made by Petchy - http://madebypetchy.blogspot.com
82. Gloria - http://gloriam.blogg.no
83. Rockman - http://rockman.vgb.no
84. Tine's kreative hjørne - http://tineskreativehjorne.blogspot.com
85. Camilla at home - http://camillaathome.blogspot.com
86. Made in Norway Now - http://www.madeinnorwaynow.no
87. Norwegian Fashion - http://norwegianfashion.no
88. Glamorous88 - http://glamorous88.blogg.no
89. Kuuuse! http://kuuuse.blogg.no
90. Lenabetrice - http://lenebeatrice.net

91. Ladybirds nest - http://ladybirdsnest.blogspot.com
92. Christina Fraas - http://christina-sin.blogspot.com
93. Me and Molly - http://meandmolly.blogspot.com
94. Marimorkensin - http://marimorkensin.blogg.no
95. Elisabeth Vesth - http://melamin.blogg.no
96. Aktuelt - http://www.aktuelt.org/
97. Hjartesmil - http://hjartesmil.blogg.no
97. Hemma på landet - http://hemmapalandet.blogspot.com
98. Julie Mv - http://juliamalvik.blogg.no
99. Paradisegirlsa - http://paradisegirlsa.blogspot.com/
100. 5080 - http://www.5080.no/

Alle blogger på denne listen for august kan legge ut en grafikk på sine sider for å bevise at de er på topp 100.

Koden for å legge den ut er som følger:


Dette vil se slik ut:

Du kan søke i alle bloggene på blogglisten.no, eller registrere din egen blogg.

Alle blogger får en side slik som du ser under:


Blogg.no

Dette er blogginnlegg fra blogg.no hvor bloggerne har kjøpt seg plass her på Side2.no gjennom bildeshout. Dette er tilgjengelig for alle bloggere på blogg.no.

BIDRA I DISKUSJONEN

comments powered by Disqus
Les også